הצטרפו אלינו בפייסבוק!

תינוק חדש נולד – צעדים ראשונים באמהות

עברו 9 חודשים, 3 טרימסטרים ולידה אחת.

בבית היולדות האחות חיתלה והלבישה את הקטנה, בלילה ישנת והתינוק בילה בתינוקיה.

כעת הגעת הביתה ואת לבד צריכה להאכיל, להלביש, לחתל ולגדל את התינוק שלך.

מה הצעדים הראשונים? טיפים מאימא ותיקה לאימא הטריה:

מנוחה- זו לא קלישאה כל פעם שתינוקך נרדם, רצוי שתנוחי גם את. לדאוג לרך הנולד זה לא פשוט וצריך כוחות רבים לשם כך.

עזרה - מצאי במי את יכולה להיעזר לעיתים והרגילי את התינוק להישאר גם איתו או איתה. לעיתים קשה לשחרר אולם הדבר חשוב כדי שגם את תוכלי מדי פעם לצאת ולקחת אוויר או סתם כדי לעשות סידורים דחופים.

אוכל – דאגי לאכול אוכל בריא ומזין. גם זו אינה קלישאה, גופך זקוק לכוח כדי לטפל כעת באדם נוסף שתלוי בך ולכן זקוק לכל המינרלים, ויטמינים ושאר המרכיבים הדרושים. הקפידי לשתות ולאכול לעיתים תכופות, גם אם המשימות אינן נגמרות ואין לך רגע פנאי. אל תדאגי גם אם תעצרי לרגע קל, הן לא ייעלמו…

האכלת התינוק ע"פ סימני רעב - הניקי או האכילי את תינוקך כאשר הוא מראה סימני רעב.
סימנים כגון מציצה/יניקה בשפתיים חשוקות, מציצת אצבע, בכי, הזזת הראש לצדדים בחיפוש אחר השד, אי נוחות. מהר מאד תלמדי מהם הסימנים של תינוקך לרעב.
חשוב! אין צורך להאכיל תינוק בכל פעם שהוא בוכה.

שינה ע"פ סימני שינה – תינוק כאשר הוא עייף יירדם במיטה, בעגלה או על הידיים. אם התינוק בוכה ואינו רגוע ייתכן והוא אינו מצליח להירדם (אחת הסיבות לבכי). שימי אותו קרוב ללבך ותני לו לחוש את חום גופך. כעת הניעי אותו מעט מעלה-מטה או לצדדים (לא ניעור/ניענוע אלא תנועה ע"י תנועת הגוף שלך) למספר דקות, הוא יירגע ויירדם.

שתפי אימהות נוספות - לחלוק  עם מישהו אחר מוריד מעט מהעומס ויוצר חוויה מקלה. קחי חלק במעגלי אימהות או מפגש שבועי עם חברות שהן אימהות טריות כמוך.

בכי תינוק - תינוקות בוכים מהרבה סיבות, עם הזמן תלמדי לזהות מה אומר כל בכי. 3 סוגי בכי קיימים אצל תינוק – מצוקה, תלונה או קריאה. בחודשיו הראשונים של התינוק הוא קורא לך כי הוא צריך לחוש אותך וצריך את קרבתך. אל תהססי להרימו, לחבקו ולהרגיעו בידיים. עוד על בכי- בפוסט הבא.

שמעי את הנאמר סביבך אך הקשיבי לעצמךרק את יודעת מה נכון עבורך ועבור ילדך.
מתוך מבחר הדעות והעצות שתשמעי בחודשים הראשונים (ותשמעי לא מעט) נסי ומצאי מה נכון עבורך ועבור התינוק. בשלושת החודשים הראשונים הקפידי שהתינוק יהיה קרוב אליך מרבית הזמן כדי שיחוש בטוח ומוגן.

עם בואו של התינוק חייך משתנים ואין ספק שהצעדים הראשונים באמהות לא פשוטים כלל, אולם כל התשובות נמצאות בפנים וכל שאת צריכה הוא להקשיב למה שאומר לך ראשך וליבך.

ואם את צריכה בכל זאת כמה עצות נוספות – את מוזמנת להתקשר
052-3977286 ליאת, בייבילי מתפתחים בחיוך

חזרה לרשימת המאמרים המלאה – לחץ כאן

שם מלא טלפון מייל
מאשר קבלת חומר פרסומי ודיוורים מהאתר

כל הזכויות שמורות לבייבילי מתפתחים בחיוך. ייעוץ שינה וליווי התפתחותי לתינוקות וילדים, מגיל לידה ועד גיל 5. רח הר הצופים, רחובות