הצטרפו אלינו בפייסבוק!

למה להשכיב את התינוק על הבטן? נקודה למחשבה

שלא יגידו לכם אחרת – "תינוק מתפתח כשהוא שוכב על הבטן".

מדוע לשכב על הבטן?  בואו נעשה תרגיל קטן – שכבו על הגב, הרגישו היכן ממוקמות הידיים והרגליים שלכם. כעת נסו לדחוף את הרצפה ולעבור לישיבה. הצלחתם? באיזו דרך? במה נעזרתם, בידיים, ברגליים? האם היה קל? קשה? נוח או לא?

כעת, שכבו על הבטן ונסו לעבור לישיבה. האם היה קל יותר או קשה יותר, בהשוואה למנח הקודם.

מתוך ניסיוני יכולה אני לומר בוודאות כי כאשר שוכבים על הבטן, התנועה היתה קלה יותר, נכונה יותר עד להתיישבות.

ובכן, התינוק אינו שונה ממבוגר. כדי להתפתח תינוק צריך לשכב על הבטן ולהיעזר בידיו, רגליו וכוח הקרקע שמתחתיו. שכיבה על הבטן תורמת להתפתחות התינוק מרגע היוולדו.

האם יש להשכיב תינוק רק על הבטן? למשך כל היום? התשובה היא לא. משרד הבריאות ממליץ שלא להשכיב על הבטן ללא השגחה ולכן גם אני לא אוכל להמליץ על כך.

יחד עם זאת, להתפתחות נכונה, תינוק צריך לחוות שכיבה על הבטן ביחד עם שכיבה על הגב ועל צדדיו. מעין סוג של שיפוד על האש, להיות עשוי מכל הצדדים. בצורה כזו תינוק מכיר את כל אזורי גופו ומתפתח בדרך המטיבה עימו. אפשר לומר שהשלם הוא סך חלקיו במקרה זה.

מתוך ההיכרות עם חלקי הגוף ועם כוח הקרקע שמתחתיו התפתחותו המוטורית והחושית של התינוק תתקדם נכון ותוביל אותו להתפתחות רגשית, קוגנטיבית, חברתית.

חזרה

חזרה לרשימת מאמרים מלאה http://www.babylee.co.il/מאמרים

שם מלא טלפון מייל
מאשר קבלת חומר פרסומי ודיוורים מהאתר

כל הזכויות שמורות לבייבילי מתפתחים בחיוך. ייעוץ שינה וליווי התפתחותי לתינוקות וילדים, מגיל לידה ועד גיל 5. רח הר הצופים, רחובות