הצטרפו אלינו בפייסבוק!

גם בחופש הגדול אפשר להמשיך לישון ולהישאר שפויים

החופש הגדול, הקיץ, הגיע והבית יצא משגרה. לא חייבים לאבד את השפיות או במילים אחרות אפשר לשמור על שגרה נכונה לתינוק ולילד גם בזמן החופש כדי שהרגלי השינה הבריאים והנכונים יימשכו.
טיפים לתקופה הכי מבולבלת בשנה.

.

במהלך השנה הבייבי שלכם ישן בשעה הקבועה ואתם פנויים לעיסוקכם כל ערב, אשריכם.

אבל מה שקורה בתקופת הקיץ, כשהשמש שוקעת מאוחר ויש אווירת חופש מסביב, זה כבר סיפור אחר.

אם כך זה גם אצלכם, אתם לא לבד. בהרבה בתים ילדים שיודעים ללכת לישון, תינוקות שישנים לילה שלם, דווקא כעת (יולי-אוגוסט) מתקשים להירדם או מתעוררים הרבה ויש לכך הרבה סיבות.

סיבות כמו- חם במהלך היום ולעיתים גם חם בלילה, יש קצב אחר ליום, במיוחד אם יש אחים בגיל בית ספר שנמצאים בחופש הגדול, היום מסתיים מאוחר מאד כי השמש שוקעת מאוחר ועוד.

עם כל זאת, אפשר לארגן את הבית ואת כלליו אחרת, כך שהסדר והשגרה יישארו. אמנם תהיה זו שגרה שונה מזו שהיתה נהוגה לפני הקיץ, אולם, היא זו שתשמור על שפיותכם ועל הרגלי שינה נכונים ובריאים אצל ילדכם.

זה נכון לגבי תינוקות, פעוטות ואפילו ילדים גדולים, נגיד בני 8-9.

.

אז מה עושים?

.

תחילה מבינים שזוהי תקופה שונה, חודשיים-שלושה שהחיים הם בקצב אחר, הילדים מרגישים זאת ומתנהגים בהתאם ולכן, אנו קצת משחררים ויותר מבינים אותם.

קובעים כללים חדשים,המתאימים יותר לתקופת חופש. למשל מאחרים מעט את שעת השינה, מאפשרים יום-יומיים בשבוע לפעילות מחוץ לבית גם מעבר לשעת השינה. אבל בדומה לשאר השנה, כללים הם מחייבים ואנו דואגים שיתקיימו, משמע, אנו החלטיים מול הילדים וברגע שהכללים נקבעו אנו לא מוותרים.

משנים מעט את טקס השינה כך שיתאים לאווירת החופש ומוסיפים מעט יותר זמן של "ביחד" בטרם השינה.

אבל הכי חשוב קובעים סדר יום שיוצר שגרה עבור הילדים. השתדלו להימנע מ"לחיות את הרגע" כי זה מוסיף לבלבול אצל הילדים. היצמדו לסדר היום החדש וכך תיווצר בביתכם שגרה חדשה שתונהג עד סוף החופש או אפילו עד לאחר החגים, סוף הקיץ.

.

ואם זה לא עוזר, מוזמנים ליצור קשר.

חופש נעים, חמים ושפוי,
ליאת

צור קשר כאן

.

יועצת שינה תינוקות פעוטות, ייעוץ שינה ברחובות, ייעוץ שינה ביבנה, ייעוץ שינה בנס ציונה, השפלה, יועצת שינה מוסמכת.

שם מלא טלפון מייל
מאשר קבלת חומר פרסומי ודיוורים מהאתר

כל הזכויות שמורות לבייבילי מתפתחים בחיוך. ייעוץ שינה וליווי התפתחותי לתינוקות וילדים, מגיל לידה ועד גיל 5. רח הר הצופים, רחובות